מדריך לבחירת מכונת כביסה

 

מכונת הכביסה היא אחד ממכשירי החשמל הפעילים ביותר בכל בית, על כן, חשוב שמכונת הכביסה תעבוד ללא תקלות, וכמובן שתהיה חסכונית במים ובחשמל.

מכונת כביסה המותאמת כראוי לצרכים האישיים, וכוללת את התכונות הרצויות, לא רק שתהיה נוחה ויעילה יותר לשימוש, אלא גם תבטיח ניקוי אופטימלי, תוך בלאי מועט יחסית.

 

בחירת מכונת כביסה כוללת מספר פרמטרים שכדאי לכם לקחת בחשבון:

 

התאמת מכונת כביסה לצרכים שלכם

 

חשוב שמכונה תתאים לצרכים שלכם, תכלול את הפונקציות הנדרשות ותתאים בגודלה לצרכים שלכם.

 

 

למגוון מכונות כביסה הקליקו כאן

 

 

פתח עליון או פתח קדמי

 

דבר ראשון, בדקו אם אתם זקוקים למכונת כביסה עם פתח עליון או פתח קדמי. ברוב הבתים עומד מייבש על מכונת הכביסה, כך שפתח קדמי מחייב.  חשוב לקחת בחשבון את המיקום של המכונה בבית, ולהשאיר מקום לפתיחת הדלת, והן להכנסה והוצאה של הכביסה בצורה הנוחה ביותר.

 

מכונה עם פתח עליון

 

מרביתן בעלות מבנה צר והקיבולת שלהן קטנה יותר. הפתח למעלה נוח יותר לעבודה ויש לקחת זאת בחשבון בעת רכישת מכונת כביסה

 

לפני שאתם בוחרים מכונת כביסה קחו בחשבון את מיקום המכונה וגודלה. אם לקחת מכונה בעלת פתח קדמי, קחו בחשבון את המעברים, את כיוון הדלת, מיקום החשמל והצנרת, חיבור ברז המים והורקת המים.

 

רעש

 

חשוב שתבדקו את עוצמת הרעש של מכונת הכביסה, במיוחד אם המכונה ממוקמת סמוך לסלון או בצמוד לחדר השינה. ניתן למצוא בשוק מכונות  מרעישות לפי עוצמה, עם בולמי זעזועים ובידוד אקוסטי בגוף המכונה.

 

 

התאמת המכונה לצרכי הכביסה

 

כדי להבטיח שהמכונה תענה על הצרכים שלכם, החליטו על הקיבולת הדרושה, ובחרו את תכניות והמהירות הסחחטה המתאימה לכם.

 

אחד הפרמטרים שיש לקחת בחשבון הוא קיבולת המכונה. לרוב ניתן למדוד את הקיבולת לפי מספר הנפשות

 

מכונה של 5 ק"ג נחשבת קטנה יחסית ותתאים לשלוש עד ארבע נפשות, אבל יש לקחת בחשבון גם את תדירות הכביסות. אם יש ילדים קטנים בבית, כדאי לקחת מכונה בעלת קיבולת גדולה יותר, או במידה ואתם אוהבים לכבס פריטים גדולים כמו שמיכות ומעילים, כדאי לבחור קיבולת גדולה יותר.

 

קיבולת כביסה

 

מקובל להתאים את הקיבולת לפי מספר הנפשות בבית – 5 ק"ג ל- 4-3 נפשות, אבל כדאי גם לחשוב על תדירות הכביסה ועל גודל הפריטים. קיבולת גדולה תאפשר כביסה בכמות גדולה יותר ובתדירות נמוכה יחסית, ותתאים לפריטים גדולים כשמיכות. שיקול חשוב נוסף הוא סוג הבדים, מכנסי ג'ינס.

 

תוכניות הכביסה

 

ברוב המכונות יש מספר תוכניות שיכולות לענות על כל צורכי הכביסה שלכם בבית. אל תתלהבו בהכרח ממכונת כביסה יקרה עם אינספור תוכניות שבחלקן לא תשתמשו בכלל.

 

חמש התוכניות הבאות קיימות בכל המכונות:

 

 

תכונות ייחודיות

ניתן למצוא תכונות נוספות שיכולת לשפר את יעילות השימוש

 

 

מהירות הסחיטה

 

ניתן למצוא מספר תוכניות סחיטה. ברוב המכונות ניתן למצוא 400 סל"ד  (סיבובים לדקה) עד 1,000 סל"ד. סחיטה מהירה היא יותר חסכונית בצריכת החשמל, אבל מתאימה בעיקר לבגדים שאינם עדינים והמתאימים לייבוש במייבש. בחלק מהמכונות התוכנית כוללת מהירות סחיטה ובחלקן תוכלו לבחור את מהירות הסחיטה. חשוב לדעת כי ככל שמהירות הסחיטה גבוהה יותר בלאי המכונה מואץ בהתאם.

 

נוחות התפעול והבקרה

 

לוח בקרה ברור ונוח לתפעול יקל עליכם את השימוש. ישנם  דגמים עם לוח בקרה מכאני ודגמים משוכללים עם לוח דיגיטלי היקרים ב-20%-50%. בחרו מכונה המתאימה לכם מבחינת נוחות. בדקו כי הכיתוב על המכונה חזק ולא ימחק עם השנים. אם בחרתם מכונה עם לוח בקרה דיגיטלי בדקו שהכפתורים פועלים בצורה חלקה, לא נתקעים או מתנדנדים.

 

בררו מה כולל לוח פיקוד דיגיטלי:  זמן העבודה העבודה שנותר עד לסיום, איזו פעולה הוא עושה בכל שלב, נתונים כגון טמפרטורה, מהירות סחיטה.

גודל הפתח ופתיחת הדלת: במכונות פתח קדמי, ככל שהפתח גדול יותר וזווית פתיחת הדלת רחבה יותר, כך נוח יותר להכניס ולהוציא את הכביסה.

 

צריכת מים ואנרגיה

 

מכונות כביסה צורכות כמות גדולה של חשמל ומים. שאלו על מכונות כביסה חסכוניות.

 

צריכת חשמל

 

דירוג צריכת החשמל מופיע במפרטי המוצרים ובתווית האנרגיה שמוצמדת למכונה ומצוין באותיות לועזיות מ-A החסכוני ביותר, ועד לדרגה G.

צריכת מים

 

מכונות כביסה חסכוניות במים

 

תכונות ייחודיות: קיימות מספר תכונות ייחודיות המאפשרות חיסכון במים ובחשמל.

 

עמידות ובטיחות

 

מכונת הכביסה עובדת בתנאים המחייבים רמת בטיחות טובה עמידות גבוהה.

בדגמים החדשים יש מנגנון שמפסיק את זרימת המים במקרה של נזילה למניעת הצפה. ומערכת בקרה לזיהוי חוסר איזון שמטרתה לבדוק שמשקל הכביסה מפוזר בצורה מאוזנת לפני סחיטה.

נועל את פיקוד המכונה ומונע שינויים לאחר הפעלתה. ונעילת דלת: מנגנון הנועל את הדלת במהלך העבודה.

 

ניתם להוסיף משטח עם גלגלים לצורך גרירת המכונה. בדקו כי המכונה מוצבת על משטח ישר ויציב על מנת למנוע רעשים ורעידות שעלולות לפגוע במכונה.

 

מיקום המסנן

 

בכל מכונה מותקן מסנן למשאבת המים. חשוב שפתח המסנן יהיה במקום שנוח להגיע אליו לשם פתיחת המסנן לחילוץ פריטים קטנים ולניקוי. חשוב שיהיה קל לפירוק ולהרכבה.

 

אחריות

 

ברו בהמקרים האחריות שניתנת על מוכנות כביסה היא לשנה אחת. בחלק מהדגמים תוכלו לקבל אחריות לשלוש שנים. בדקו מה כוללת האחריות ואלו סוגי תקלות כלולים באחריות ואילו חלקי חילוף כלולים באחריות.

 

לפרטים מלאים אודות תקנות הגנת הצרכן לשירות ואחריות לאחר המכירה של מוצרי חשמל, לחצו כאן.

 

 

טווח מחירים

הגורמים העיקריים המשפיעים על המחירים הם גודל המכונה וקיבולת המכונה, לוח פיקוד דיגיטלי, תכונות ייחודיות הקיימות במכונה ומהירות הסחיטה.

 

 

אתר shophome מספק לכם מדריכים לקנייה חכמה, וכלים ומידע שיעזרו לכם לבחור את המוצר המתאים לכם ביותר.